E-mail Print Eksport til iCal-format

SOSU konference - Udvikling og kvalitet i SOSU-uddannelsernes praktikdel

Resume 

Titel:
SOSU konference - Udvikling og kvalitet i SOSU-uddannelsernes praktikdel
Dato:
01.03.2018
Hvor:
Social- og Sundhedsskolen Esbjerg - Esbjerg
Kategori:
Arrangementer

Beskrivelse

Se program og beskrivelse af workshops.

Du tilmelder dig konference og workshop ved at klikke på "pc-ikon" under punktet registrering.

Her vælger du 2 af de 3 workshops.

Der er et max deltagerantal i hver workshop på 80 deltagere - derfor er tilmelding til workshop "først til mølle". Herefter forbeholder vi os ret til at omplacere til de andre workshop.

Mødested

Mødested:
Social- og Sundhedsskolen Esbjerg
Gade:
Gjesinglund Allé 8
Postnummer:
6715
By:
Esbjerg
Land:
Denmark

Registrering

2018-01-29
Webformular

Deltagere

Navn Skole-/virksomhedsnavn  
Lajla Pedersen ESB-sekretariatet
Ebbe Schou Hargbøl ESB-sekretariatet
Helene Juel Psykiatrien i Region Syddanmark, Psykiatrisk afdeling Esbjerg
Berit Toft ældre område øst
Ruth Nykjær FOA Varde
Louise Elmgaard Thiem SOSU Diakonissestiftelsen
Lene Jørgensen Ringsted Kommune
Katrine M. Harrekilde Køge kommune
laila carstensen Østh varde Kommune
Lone Rosenville FOA Roskilde
Mogens Schlüter SOSU Esbjerg
Anne Panknin Kristensen Lejre Kommune
Arne Højvang FOA Varde
Sabine Billekop FOA Randers
Mie Kristensen samstyrken Oksbøl
Tove Nordmark Region Sjælland, Næstved Slagelse sygehus
Helle Richter Sydvestjysk sygehus
Ulla Kappel Sydvestjysk Sygehus
Mette Rasmussen Sydvestjysk Sygehus
Karen Dalsgaard Psykiatrisk Afdeling Middelfart
Helle Andreasen Psykiatrien i Regionsyddanmark
carina eg helle plejecenter
Jytte Amby helle plejecenter
Charlotte Meelby Ovesen Psykiatrisk afdeling E
Gitte Nielsen Privatpleje & Omsrog
camilla Hedegaard Privatpleje & Omsrog
lotte Aarø Hedensted Kommune
Dorte Jørgensen Kolding Kommune
Sonja Christensen Uddannelse og HR, Kolding kommune
Lissi Rachlitz Kolding Kommune
Bettina Fogh Kolding Kommune
Birthe Nyrup Dahl RKSK kommune
Berit Lindberg Kolding kommune, seniorforvaltningen, Uddannelse og HR
Karin Jensen Ældreområde Nord Varde Kommune
Lene Rasmussen Aktivitetscentret Ølgod Varde kommune
Anette Vandborg Ældreområde Nord Hejmmeplejen Varde Kommune
Charlotte Thorø Ældreområde Nord Hjemmeplejen Varde kommune
Lone Pedersen Vinkelvejcentret Varde kommune
Birthe Jessen Vinkelvejcentret, Varde kommune
Heidi Hansen Møllegården Varde Kommune
Dorte Fogt Pedersen Vinkelvejcentret, Varde kommune
eva Gregersen social og sundhedsskolen Esbjerg
Erna Leth Hospitalsenheden Vest
Lisbet Sørensen SOSU Fredericia-vejle- Horsens
Maibritt Bjørnli Holstebro kommune
Lisbeth Munk Holstebro kommune
Grethe Buch SOSU FVH
Hanne Knudsen FOA
Malene Baun Varde Kommune, Ældreområde Nord - Aktivitetscentret
Anne Stubberup Højberg Privathjælpen, Struer
Camilla Havemann Privathjælpen, Struer
Anne-Mette Holm Sørensen Social og sundhedsskolen i Esbjerg
karen nordby social- og sundhedsskolen syd
Kirsten Skov Møller Huset Billund kommune
Birgit Liselund Huset Billund kommune
Morten Bruun Huset Billund kommune
Anne Marie Lauridsen Psykiatrien region Syd. afsnt E Esbjerg
Anne Mette Vind Social " SundhedsSkolen Herning
Rhina Høj Eriksen Social & SundhedsSkolen Herning
Grethe Thing Social & SundhedsSkolen Herning
Lone Simonsen Billund kommune
Pia Skov Kjærholm Billund kommune
Sanne Meyer Billund kommune
Maja Barstad Billund kommune
Anne Marie Jakobsen Billund kommune
Dorte Uth Gydesen Odense kommune
bente Filstrup Odense
Lotte Rosendorf Odense kommune
Bente Schleicher Herning kommune
Birte Mikkelsen Region Midtjylland, Koncern HR
Marian Graves W. Bust Herning Kommune
Janni Rasmussen Område Vest - Randers Kommune
Hanne Christensen Horsens Kommune
Birgit Rasmussen Tønder Kommune
Lene Frandsen Assens kommune
Majbritt Sund Frederikshavn Kommune
Anne Cramer Solrød Kommune
Annette Kjær Jensen Aabernaa kommune
Lene Hornstrup Aabenraa Kommune
Linda Mathiasen Poghøj Oksbøl
Lis Rasmussen Middelfart kommune Social-og sundhedsforvaltningen
Kirsten Skov Middelfart Kommune Social- og sundhedsforvaltningen.
Pernille Tang Varde kommune
Helle Hjarsø Stevns kommune
Pia Aagaard Nielsen Handicap Løgumgårde
Jytte Lund Rander Kommune
Martin Uldal Randers Kommune
Nora Jensen Plejecenter Lindevang
Tine Olesen Ansager plejecenter
Susanne Meinertz Plejecenter Carolineparken
Line Korsbæk Vejen Kommune
Inge Hove Sydtoften 381
Nadja Gammelgård Glad Sydtoften 381
Mona Eriksen Silkeborg kommune
Jonna Christiansen Brønderslev Kommune
Lone-Elisabeth Kragh Gladsaxe Kommune
Rie Steen Fagsekretariatet Ældre og Handicap Skanderborg Kommune
Hanne Kofoed Plejeboligerne Bronzealdervej
Bente Melholdt Jensen Plejeboligerne Bronzealdervej
Carina Kruse Juul Plejeboligerne Stenslund
Christina Klyhs Albeck Gladsaxe Kommune
Bente Lyngbo Greve Kommune
Christian Jørgensen Sydvestjysk Sygehus
Dorthe Fanø Kommune, Velfærd
Liselotte Schmidt socialpsykiatrien
Birthe Jensen socialpsykiatri
Tine Lundtang Hansen Køge kommune
Lone Flø Agerbølparken 5a
Kirsten Breum Nielsen Aalborg Kommune
Jane Christiansen Aalborg Kommune/Ældre og Sundhed
Nina Jexen Thisted Kommune
Inge Thomsen Thisted Kommune
Jane Hansen PLC Kong Frederik IX
Winnie Bejder Jensen Varde Kommune
Ellen Kjær Petersen SOSU-Fyn
Helle Rossen Haderslev Kommune
Connie Jørgensen Kolding Kommune
Jytte D. Sørensen Ældreområde Vest, Hjemmeplejen, Oksbøl
Dorthe E. Andersen PLC Kong Frederik IX
bodil mogensen Struer kommune
Karin Brade Kolding kommune
Vibeke Graae Hansen Esbjerg Kommune
Bonnie Reimers
Solveig Kærlig Lauridsen Hjemmeplejen, Carolineparken
Lærke Knudsen Assens kommune
Susanne Andersen Hjemmeplejen Tønder komme
Helen Christensen Hjemmeplejen Tønder kommune
Obi Herrmann Fanø Plejecenter
Conny NIelsen Plejecenter Carolineparken, Varde
Helle B. Hansen Solgården
Kirsten Henriksen Solgården
Maria Kragh Grigoleit Solgården
Ingebeth Møller Sønderborg Kommune Tangshave